Strona główna » Aktualności » Jak nauczyć szczeniaka czystości?
Kontakt
  • Sklep Zoologiczny AmoZoo
    Henryka Rodakowskiego 4/37
    93-277 Łódź
    NIP: 982 023 72 66
  • E-mail:sklep@amozoo.pl
  • Telefon+48 734 149 310
  • Godziny działania sklepusklep internetowy działa od poniedziałku do piątku 9:00 - 17:00
Nasze nowości
Promocje
Nasze hity

Jak nauczyć szczeniaka czystości?

Przywiezienie szczeniaka do domu to super przeżycie. Po chwilach planowania, wybierania psiaka nareszcie pojawia się w domu. I tu spotykamy się z pierwszą umiejętnością, jaką musi przyswoić nasz maluch – utrzymanie czystości.


alt
Psy są zwierzętami czystymi, nie brudzą własnego gniazda. Niemniej jednak należy pamiętać, że cała powierzchnia naszego mieszkania nie może zostać uznana przez szczeniaka za gniazdo. Dlatego najwygodniej jest ograniczyć przestrzeń pieska do np. jednego pomieszczenia.
Następnie ważne jest określenie, gdzie piesek będzie miał toaletę. W tym celu należy obserwować szczeniaka. Miejsce, w którym zrobi siusiu, to właśnie miejsce wybrane na toaletę. Teraz należy w tym miejscu rozłożyć gazety lub specjalne maty chłonne dla szczeniąt. Ważne jest to, że piesek nie lubi czuć mokrego na łapkach, dlatego należy wyłożyć psią toaletę chłonnym materiałem. Dobrze jest też wcześniej uprzątnąć dywany i chodniki, gdyż może to być miejsce wybrane przez szczeniaczka.
Warto tu zaznaczyć, że okres załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu trwa do ukończenia trzeciego miesiąca życia. Piesek przed wyjściem z domu musi być zabezpieczony i odporny na zarazki, z jakim będzie się stykał chodząc na spacery, a do tego niezbędne są szczepienia.
Kiedy szczęśliwie przebrniemy już przez okres kwarantanny, tym bardzie uciążliwy im większy piesek, pozostaje nam ostatni etap nauki – nauka załatwiania się na dworze. Nie należy się zniechęcać przy pierwszych niepowodzeniach. Pamiętajmy, że nasz szczeniak przez kilka tygodni załatwiał się w jednym miejscu w naszym mieszkaniu, musi chwilę potrwać zanim zrozumie po co wychodzi na spacer i czego od niego oczekujemy.
Pomocne może okazać się położenie na trawie gazety, lub maty chłonnej używanej w psiej toalecie. Piesek uzyska podpowiedź co ma zrobić i gdzie. Pomocne są też specjalne preparaty np. TRENEX dr. Seidel. Płyn w sprayu zachęca pieska do oddania moczu w spryskanym miejscu.
Po kilku spacerach szczeniak na pewno zrozumie czego oczekujemy i będzie załatwiał potrzeby fizjologiczne na spacerach. Pamiętajmy jednak, że zanim ograniczymy ilość spacerów do 3-4 dziennie przez pewien czas musimy wychodzić nawet 10 razy dziennie, gdyż młody piesek siusia dużo częściej.

Pomocne w nauce:

             
 

Trixie Maty , podkłady dla szczeniąt 40x60, 50szt


alt

Barry King Podkłady higieniczne 45x60cm, op. 10szt

alt

Barry King Podkłady higieniczne 60x90cm, op. 10szt

alt

Beaphar Puppy Trainer 20ml do nauki czystości

alt
                         

 dr. Seidel Trenex płyn do nauki czystości

alt
 

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
2020 amozoo.pl - najlepsze akcesoria Twojego pupila. Wszystkie prawa zstrzeżoneZnaki i nazwy handlowe zamieszczone w serwisie internetowym należą do ich prawowitych właścicieli.